ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Екипа на ТВ ЕДО во најголемата тропска градина во Европа

Екипата на ТВ ЕДО деновиве престојува во турскиот град Конја по повод одбележувањето на
годишнината од смрта на најпознатиот турски мислител, хуманист, поет, мистик Џелаледдин-и
Руми.
Ние сме една од ретките екипи која имала прилика да престојува во овој град имајќи ја предвид
актуелната пандемија.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.