ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Едногласно избрана техничката влада

Избрана новата техничка влада. Пратениците едногласно ја избраа владата, предводена од премиерот Оливер Спасовски.

“За” гласаа 101 пратеници, немаше ниту еден глас против, ниту пак воздржан.

Во 18 часот ќе биде одржана и седницата на која ќе бидат избрани и дополнителните заменици министри, додека членовите на владата во 18.30 ќе бидат примени и од претседателот на државата Стево Пендаровски

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.