ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Доктор од Загреб: Бев синоќа со Бандиќ на вечера, тој едноставно падна од столот

Милан Бандиќ синоќа ненадејно почина, а според соопштението од град Скопје, причината била срцев удар.

Во интервју за хрватски „Дневник“, д-р Гзим Реџепи вели дека тој вечерал со Бандиќ во моментот кога му се слошило.

„Му се слоши за време на вечерата и едноставно падна од столот. Почнав реанимација. Брзата помош дојде многу брзо и тој беше жив кога пристигна. Реанимацијата продолжи во болницата Светиот Дух, но за жал, тие не успеаја да го спасат“, рекол докторот.

Бандиќ почина синоќа на 66-годишна возраст.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.