ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Диме Велковски е новиот пратеник на местото на Манчевски

Диме Велковски е новиот пратеник од листата на пратеници на СДСМ и коалицијата „Можеме“, откако Дамјан Манчевски денеска си поднесе оставка од пратеничката функција.За верификација на мандатот на Велковски гласаа 82 пратеници, ниту еден не беше против или воздржан.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.