ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Диме Велковски е новиот пратеник на местото на Манчевски

Диме Велковски е новиот пратеник од листата на пратеници на СДСМ и коалицијата „Можеме“, откако Дамјан Манчевски денеска си поднесе оставка од пратеничката функција.За верификација на мандатот на Велковски гласаа 82 пратеници, ниту еден не беше против или воздржан.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.