ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Дивјакот со „мерцедес“ што покоси пет луѓе донесен со лисици во судот во Загреб

Возачот на „мерцедес“, 23-годишниот Јан Ерлих, кој предизвика тешка сообраќајка на паркингот на трговскиот центар Супернова во Бузин, со лисици на рацете е донесен во Општинскиот кривичен суд во Загреб.Таму тој требаше да даде исказ за настанот во просториите на Општинското државно обвинителство, а потоа истражен судија да одлучува за евентуален истражен притвор.

Од она што засега е познато,, како што пренесуваат хрватските медиуми, Ерлих на испрашувањето рекол дека не е во состојба да даде исказ.

„Жал ми е. Се чувствувам лошо за сè и не сум подготвен да изнесам одбрана“, рекол тој.

Во петокот спроти сабота, Ерлих дошол на неформален автомобилски собир на паркинот од трговскиот центар и со полна брзина покоси тројца пешаци и удри во друг автомобил во кој имаше две лица. Повредените се одведени во болница, а едно лице со тешки повреди на главата се бори за живот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.