ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Денеска ЈО одлучува за преземање на предметите од СЈО

Денеска во Министерството за правда ќе продолжат вчера започнатите консултации по прашањето за трансфер на предметите на СЈО во јавното Обвинителство, откако Јанева даде  овластување сите тековни предмети, истраги и предистраги на СЈО да му се предадат на Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески. Како што пренесува Дојче Веле, со мали исклучоци, доминира ставот дека предметите треба да бидат преземени. Најверојатно денеска и ќе биде донесена таква одлука – да бидат преземени сите предмети што СЈО ќе му ги предаде на Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.