ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Денеска изрекување на пресудата за „Титаник 2“

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е закажано изрекувањето на пресудата за случајот на СЈО, „Титаник 2“. Обвинети се поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух Тачи, како и поранешните членови на ДИК, Бедредин Ибраими, Анета Стефановска, Влатко Сајковски и Сашо Срцев.

Според обвинителниот акт, Мијалков побарал од Мендух Тачи да влијае врз членот од неговата политичка партија во ДИК да гласа за носење на одлука во корист на партијата ВМРО-ДПМНЕ.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.