ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Денеска во ОН прва средба меѓу Заев и Мицотакис

Премиерот Зоран Заев, денеска во рамките на Генералното собрание на ОН во Њујорк ќе се сретне со грчкиот премиер, Киријакос Мицотакис.

Тоа ќе биде прва средба на двајцата премиери откако Мицотакис застана на чело на владата во Атина.

Во рамки на посетата на ОН, се очекува Заев да се сретне и со генералниот секретар на Организацијата, Антонио Гутереш.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.