ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Дачиќ: Хрватите не се спремни за дрон, а не пак за дом

Ивица Дачиќ на предизборен митинг го коментираше падот на дронот во Загреб.

Носителот на изборната листа на коалицијата собрани околу Социјалистичката партија на Србија на тој начин изјави дека Хрватите не се подготвени ниту за дрон.

„Нашата политика е јасна, го уништивме НАТО. На нашиот список е Золтан Дани кој го собори невидливиот Ф117. Ние го соборивме невидливиот, а и овие Хрватите не можат да го соборат дронот… Не се подготвени за дрон, а камоли за дом“, рече Дачиќ на предизборниот митинг.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.