ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Дачиќ и го извади српското државјанство на косовската амбасадорка во САД (ВИДЕО)

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ во седиштето на Обединетите нации имаше расправија со амбасадорката на Косово во САД, Вљора Читаку за правата на Албанците и Србите во Косово.

Дачиќ во еден момент и проговори српски на амбасадорката и го извади српското државјанство, по што ја праша зошто таа не бара да биде отпишана како државјанин на Србија

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.