ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Грчката опозиција: Ципрас да замине ако Сириза биде втора на изборите за ЕП

Разликата во гласовите помеѓу владејачката партија Сириза и главната опозициска партија Нова демократија ќе биде голема на изборите за Европскиот Парламент кои се одржуваат следната недела, изјави портпаролот на пратеничката група на Нова демократија, Никос Дендијас.

„Во случај на било каков исход во кој владејачката партија би била второпласирана, тоа ќе значи дека Сириза загубила и премиерот Алексис Ципрас би требало да поднесе оставка“, изјави Дендијас за грчката агенција „АНА“.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.