ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Градинката „Буба Мара“ во Ново Лисиче доби целосно нов објект

Градинката „Буба Мара“ добива целосно нов објект, со 8 занимални, вкупна површина од 1.500 квадратни метри и капацитет за згрижување од 270 деца.

За оваа намена се издвоени 40 милиони денари од буџетот на Општина Аеродром.

-Изработени се уште четири проекти за нови детски градинки, во Мичурин, целосно нов објект со површина од 2500 м2, три готови проекти за доградба на градинки, „Црвенкапа“ и „Изворче“ во Стар Аеродром, реконструкција на објектот „Пчелка 1“ во населба Лисиче.Го решававме наследениот проблем со недостаток на капацитети во градинките. Обезбедуваме повеќе места и подобри услови за најмладите, велат од општината.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.