ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Горивата поевтинуваат за половина денар

Цените на горивата во нашата земја ќе поевтинат за половина денар од ноќеска на полноќ.

Ова го објави претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимовски

После неколку недели зголемување, ова е прво намалување на горивата. Овие цени ќе бидат актуелни до идниот понеделник.

Од ноќеска цените на горивата ќе изнесуваат:
ЕУРОСУПЕР БС-95 — 67 денари
ЕУРОСУПЕР БС-98 — 69 денари
ЕУРОДИЗЕЛ — 56,50 денар

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.