ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Вучиќ: Ќе видиме дали ќе има предвремени парламентарни избори во 2022 година

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека ќе се „види“ дали покрај редовните претседателски избори во 2022 година ќе се одржат и вонредни парламентарни избори.

„Кој ќе ги бојкотира или не – и ќе видиме“, рече Вучиќ пред новинарите во Палатата на Србија, додавајќи дека истражувањата

Вучиќ тврди дека еден дел од опозицијата има повеќе медиумски простор од него и неговата Српска напредна партија.

„Не се виновни медиумите, како што тие би сакале да кажат, но неподготвеноста, недостатокот на идеи и нападите врз сè што е направено и кажано“, додаде тој.

покажуваат дека ниту една опозициска партија нема да влезе во парламентот денес.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.