ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Вучиќ тврди дека уште една земја го повлекла признавањето на Косово

Претседателот на Србија Александар Вучиќ кажа синоќа на конференција за новинарите дека нова земја го повлекла признавањето на еднострано прогласената независност на Косово, без да наведе која.

„Само да ви кажам, имаме нова земја која го повлече признавањето на Косово, и чекам да се обидат да се зачленат некаде, па тоа да ви го покажеме“, кажа српскиот претседател.

Вучиќ синоќа ѝ се обрати на јавноста поради „новите уцени“ на меѓународната заедница околу Косово, како и одлуката да се укинат српските документи и регистарски таблички на територијата на поранешната српска покраина.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.