ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Вучиќ: Ме загрижува што можат да превземат Албанците на Косово

Српскиот претседател Александар Вучиќ повтори дека е загрижен за тоа што можеа да сторат косовските Албанци.

Тој рече дека државата нема да дозволи напади врз српскиот народ ниту уништување на Србија.

“Она што ме загрижува, тоа е тоа што Албанците го прават во КиМ, а мојот страв е нивната несоодветност и неконтролирани акции што би можеле да направат чуда насекаде”, рече Вучиќ обраќајќи им се на граѓаните во Смедеревска Паланка,

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.