ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Вучиќ: Доаѓа Џонсон, а по него и Трамп

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјави дека се надева оти премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон ќе ја посети Србија.

„Ќе ни биде голема чест британски премиер по долги години да ја посети Србија“. рече Вучиќ.

Тој потоа се обрати до амбасадорот на САД во Србија, Ентони Годфри.

„Ние не паметиме кога последен пат во Србија дошол претседател. Мислам дека Картер беше, време е и Трамп да дојде“, порача Вучиќ, пренесе „Б92“.

„Прво доаѓа Џонсон, потоа и Трамп“, нагласи српскиот претседател.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.