ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Вучиќ вечерва ќе го објави името на мандаторот

Српската напредна партија, која има апсолутно мнозинство во парламентот, закажа седница на претседателството на партијата за денеска, што треба да биде еден од најконкретните чекори кон формирање нова влада.Претседателот на Србија и лидер на СНС, Александар Вучиќ, претходно најави дека ќе разговара за неговиот предлог за премиер со неговите сопартијци, а во текот на оваа недела, неговото име треба да биде објавено во јавноста.

Како што дознава српски „Kурир“, претседателот Вучиќ , името на мадаторот ќе го објави денеска во 20 часот, по завршувањето седницата на партијата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.