ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Во Црна Гора три дена по ред нема нов случај на коронавирус

Црна Гора денеска трет ден по ред нема ниту еден нов случај на коронавирус, а бројот на излекувани е поголем од бројот на активни случаи. Според податоците на здравствените власти, од 17 март, кога е потврден првиот случај, регистрирани се 312 случаи на Ковид-19, а излекувани се 189.

Епидемиoлогот Сенад Бегиќ најави помасовно тестирање во сите општини.

Од 4 мај во Црна Гора ќе почне втората фаза на ублажување на мерките, која предвидува отворање на фризерниците и козметичките салони, фитнес центрите, книжарниците и стоматолошките ординации.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.