ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Во Србија регистрирани 62 нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа на коронавирус во Србија се тестирани 7.411 лица, од нив 62 биле позитивни, додека починало едно лице.Според последните податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, на респиратори во болниците ширум Србија се наоѓаат 20 пациенти.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.