ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Во Општина Кисела Вода ќе се одржи крводарителска акција

Утре Црвениот крст во соработка со Општина Кисела Вода, во салата на Советот на Општината од 11:00 до 15:00 часот ќе спроведе крводарителска акција.

Локалната самоуправа ги повикува сите хумани граѓани кои се во можност да се приклучат на акцијата, да даруваат крв, да спасат нечиј живот.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.