ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Во Босна и Херцеговина регистрирани 811 нови случаи на зараза, починаа 34 пациенти

Во последните 24 часа во Босна и Херцеговина регистрирани се 811 нови случаи со корона вирус, а тестирани се 1.987 примероци. Починаа 34 чица, а оздравеа 469 пациенти.

За споредба, вчера иамше 763 позитивни на 2.938 тестирани.

Во Федерацијата биле направени 1.610 тестови, а 699 биле позитивни на корона вирус

Досега се тестирани вкупно 306.734 примероци, а позитивни биле 65.185 лица. оздравени се 45.096 пациенти, а активни се уште 18.260.

Пријавени се 11 смртни случаи, а вкупно во Федерацијата починаа 1.829.

Во Република Српска тестирани се 369 примероци, додека позитивни биле 110.

Во исто време починаа 20 пациенти или вкупно 1.396. Досега потврдени се 33.664 случаи, а оздравеа 19.510. Вкупно се тестирани 148.729 примероци.

Во Брчко регистрирани се два нови случаи, а починаа тројца.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.