ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Возила на КФОР во Косовска Митровица, НАТО ја надлетува Приштина

На мостот што ги дели северниот и јужниот дел на Косовска Митровица за време на изјаснувањето за косовската војска, стационирани се возила на КФОР, а НАТО лета над Приштина, јавуваат српските медиуНа влезот во јужниот дел на Косовска Митровица се паркирани четири оклопни возила и камион и џип, а станува збор за полскиот контингент на КФОР. Присутна е и косовската полиција.ми.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.