ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО-ДПМНЕ со отчет на своите градоначалници

Со исклучок на Град Скопје Мицкоски е задоволен од постигнатото на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ кои денеска даваа отчет. 

Сепак, вели, партијата не се откажува и од клучните приоритети и проекти кои им се потребни на граѓаните на главниот град иако градската мајка како што порача Мицкоски, не може да се пофали со особени резултати.  

Под слоганот „Саем на промени што носат иднина“, градоначалниците на над 40 општини денеска и утре ќе реферират за сработеното.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.