ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО-ДПМНЕ одржува Централен комитет

Претседателските и евентуалните предвремени избори во фокусот на денешниот Централен и Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Евентуалните двојни избори во фокусот на партиите..

СДСМ се уште гради став, кој треба да го соопшти во текот на престојнава недела.

Опозициската вмро-дпмне попладнево одржува седница на Централниот комитет, на кој разговара за актуелната политичка состојба.

На оваа тема пред седиштето на партијата Ивана Стојановска разговараше со портпаролот на ВРМО – ДПМНЕ Димче Арсовски.

Што се очекува на денешниов Централен комитет.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.