ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО ДПМНЕ обвинува за притисоци од власта врз пратениците, ќе заседава ИК

За денеска попладне претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски свика седницана Извршниот комитет на партијата и состанок со пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ. Во текот на денот тие ќе одржат постојани состаноци на кои ќе се разговара за актуелната состојба поврзана со уставните измени.

Од ВМРО ДПМНЕ брифираат дека се вршат жестоки притисоци од власта и од премиерот Заев за обезбедување мнозинство за гласање за уставните измени.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.