ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството мора да реагира за скандалот во Дрисла

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ од страна на Марија Андоновска за зкандалот во Дрисла околу медицинскиот отпад кој се појави денеска.

„Ги знае ли Филипче протоколите за уништување на ваков отпад? Знаеш ли Филипче каде завршува тој отпад? Г-не Макрадули, што прават инспекторите? – текстот продолжува по рекламата –

Ова е скандал и на Шилегов, и на инспекторите, и на Дрисла. Шилегов, како тоа не знаете каде завршува медицинскиот отпад? Како при вондерен надзор е откриен во декември? Сега е февруари…

Што се случува во Дрисла, знаат ли надлежните што воопшто работата? Јавното обвинителство да реагира, и требаше да има отворена истрага. Во ваков скандал во кои се вклучени Филипче, Шилегов, Макрадули мора да сносат одговорност.

Зошто Филипче и Макрадули и натаму молчат?“, прашува Андоновска на денешната прес-конференција.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.