ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од барањето за седница за пратенички прашања

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од барањето за седница за пратенички прашања на која тие ќе можат да ги постават своите прашања до владата на оставка на Заев. Поднесоа иницијатива до Собранието. Според нив, назначените функционери не можат да избегаат од одговорност иако извршната власт е пред заминување. Седница за пратенички прашања не се одржала од крајот на јули, а деловникот предвидува по една на крајот на секој месец.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.