ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО-ДПМНЕ: Метлата на Заев се претвори во магла

ВМРО-ДПМНЕ денеска оцени дека реконструкцијата е само козметичка измена, со која нема да има промена на работата на владата, предводена од Зоран Заев. Опозициската партија смета дека јавноста сега има уште една причина за загриженост бидејќи аболициран криминалец за финансиски криминал, Зоран Заев, ќе биде министер за финансии, а со тоа кланот Заеви се чекор поблиску до парите во буџетот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.