ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата, отиде кај киднаперот

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагира на недоаѓањето на пратеникот Кастриот Реџепи на денеска закажаната дебата со Игор Јанушев на телевизијата Канал 5.

„Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина” и отиде кај киднаперот. Три дена се јавуваше преку фејсбук статуси, и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата“, велар од ВМРО-ДПМНЕ.

Од што е исплашен Кастриот Реџепи? Од кого се крие Кастриот Реџепи? – прашуваат од партијата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.