ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО-ДПМНЕ: Димитар и Дејан се уапсени затоа што не ѝ се плашат на власта

Членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Димовски и Дејан Митески, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром, се уапсени од чисто политички мотиви, коментира ВМРО-ДПМНЕ додавајќи дека Димовски ја објавил аферата за Курто Дудуш, додека Митески ѝ нанел тежок пораз на власта на последните избори во Аеродом.

„Со политичкиот прогон врз Димовски, Митевски, Јанакиески и останатите, Зоран Заев не може да го покрие разочарувањето и катастрофата која секојдневно им ја приредува на граѓаните. Димитар и Дејан се уапсени и малтретирани затоа што не и се плашат на власта, затоа што јавно ги обелоденуваат криминалите на СДСМ. Криминалната влада на Зоран Заев мисли дека со монтирани случаи ќе ја дефокусира јавноста од вистинските проблеми, како криминалот, рекетот, непотизмот, корупцијата, урнисаното образование, неуспесите во земјоделието и сите катастрофи кои ги причини оваа власт“, додава ВМРО-ДПМНЕ во соопштението.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.