ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини МВР и министерот Спасовски дека доделиле тендер за сончеви колектори на фирма блиска на власта

Опозицијата го обвинува МВР и министерот Спасовски дека доделиле тендер за половина милион евра на фирма која соработувала со претставници на актуелната власт.

Тендерот за сончеви колектори низ македонските полициски сектори го добила фирмата ДОН Холдинг, пријавена како транспортна фирма и имала подобра понуда од специјализирана фирма за сончеви колектори.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.