ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Влада: Успешниот Берлински процес ќе даде позитивен моментум на процесот кон ЕУ

Официјално Самитот во Софија во рамки на Берлинскиот процес заврши без јасни сигнали дали има доближување на позициите на Македонија и Бугарија.

Германската канцеларка Меркел на Борисов и Заев им порача дека е важно да се согласуваат, но без да го преудицира исходот на преговорите..

Заев смета дека е важно да се зграпчи шансата, но Захариева утрово ги повтори тврдите позиции на Софија. Сепак од македонската влада велат Самитот е позитивен моментум во евроинтегративниот процес..

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.