ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Видео: Ѓоковиќ направи шоу на пресконференцјата!

Pas de légende enregistrée

Новак Ѓоковиќ денес по седми пат триумфираше на Австралија Опен и го освои вкупно 15-от Гренд Слем во кариерата.

Ѓоковиќ очигледно беше расположен, па направи шоу на пресконференцијата после мечот.

Тој доби прашање од еден италијански новинар, па се обиде да го имитира неговиот италијански акцент.

Тоа наиде на општа смеа во салата, а Ноле му се извини на новинарот и истакна дека не можел да одолее на предизвикот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.