ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВИДЕО: Снежна бура јазавеала Америка – откажани стотина летови, илјада луѓе заробени на аеродромите

Стотици летови се откажани денеска во САД поради снежната бура, што им отежнува на лужето да се вратат дома после Денот на благодарноста. Сајтот за следење летови FlightAware пишува дека денеска во САД имало 506 откажани летови, а вчера 407.

Најмногу откажани летови имало во Сан Франциско и Њу Џерси.

Главните автопати во Вајоминг и Колорадо повторно се проодни откако биле блокирани со снежни наноси.

Снежната бура за викенд блокирала многу држави во САД.

Националната метеоролоѓка служба издала денеска предупредување за бурата поради очекувани обилни врнежи и студ во Нова Англија и Њујорк.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.