ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

(Видео) Снежна бура во Турција, три лица загинаа во сообраќајни несреќи

Три лица, меѓу кои има и едно дете, загинаа во сообраќајна несреќа што се случи во провинцијата Киршехир, југоисточно од главниот турски град.

Според агенцијата „Анадолија“, во првата несреќа што се случила во близина на Анкара се превртел патнички автобус и, според првичните информации, во несреќата се повредени најмалку 20 лица.

https://youtu.be/_cE1vx_0Alc

Обилните врнежи од снег и студеното време низ цела Турција доведоа и до затворање на училиштата. Според турската агенција, властите во 24 турски области, главно во централна Турција, соопштија дека училиштата ќе бидат затворени. Училиштата се затворени и во главниот град Анкара поради обилните снежни врнежи преку ноќта.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.