ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

(ВИДЕО) Пожар ја уништи царинската зграда на преминот Ново Село – Златарево

Изутринава сообраќајот на граничниот премин Ново Село-Златарево е делумно оспособен за сообраќај по вчерашниот голем пожар што зафати административна зграда на бугарската страна. Според агенциски информации, на преминот засега може да минуваат само полесни возила додека товарните се испраќаат на други премини бидејќи пожарот ги уништил канцелариите на царинската управа. Првичните информации покажуваат дека пожарот започнал во електричната табла од каде се проширил низ целиот објект. Во пожарот повредени нема.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.