ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

(ВИДЕО) Заев: Некои ме викаат „зајче“, па на крајот ја пееја „зајченце миличко, зајченце сивичко“

Премиерот Зоран Заев на синоќешната трибина од Велес, ги насмеа граѓаните опишувајќи се себеси, за тоа од каде е каков му е надимакот.

„Јас сум Зоран Заев од село Муртино, струмичко. Едноставен човек. Некои ме викаат „зајче“. Нема проблем. Викаат едно зајче рипка од таму до таму. На крајот ја пееја „зајченце миличко, зајченце сивичко““, рече Заев.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.