ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

(ВИДЕО) Заев: Некои ме викаат „зајче“, па на крајот ја пееја „зајченце миличко, зајченце сивичко“

Премиерот Зоран Заев на синоќешната трибина од Велес, ги насмеа граѓаните опишувајќи се себеси, за тоа од каде е каков му е надимакот.

„Јас сум Зоран Заев од село Муртино, струмичко. Едноставен човек. Некои ме викаат „зајче“. Нема проблем. Викаат едно зајче рипка од таму до таму. На крајот ја пееја „зајченце миличко, зајченце сивичко““, рече Заев.

https://twitter.com/MartianFromMKD/status/1113890071466381313

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.