ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

(Видео) Вучиќ пред средбата со Курти: Против Србија се сите големи луѓе на Запад

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека претстојната средба со премиерот на Косово Албин Курти во Брисел ќе биде тешка. Тој тврди дека „сите големи луѓе на Запад се против Србија“.

Вучиќ и Курти денеска попладне треба да се сретнат со шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел и со специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак, соопшти Европската служба за заеднички прашања.

„Ќе биде тешко. Против нас се сите големи на Запад. Сепак, ние имаме право и правда на наша страна. Уште поважно од тоа, тие не разбираат колку е силна љубовта кон слободата и колку силно и цврсто можете да ја чувате и покрај сите притисоци. Да живее Србија“, објави Вучиќ на Инстаграм.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.