ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВИДЕО | Воени хеликоптери превентивно го полеваат местото на пожарот во Чачак

Поради високите температури и непристапниот терен, два хеликоптери на српската армија ја полеваат околината и местото каде избувна пожарот синоќа во реонот на фабриката „Слобода“ во Чачак.

Хеликоптерите на Армијата на Србија се снабдуваат со вода од блиското езеро Меџувршје, а акциите започнаа околу 13.30 часот.

Синоќа, нешто после 20 часот, пожар избувна во фабричкиот круг на компанијата „Слобода“ во Чачак и ја зафати шумата и високата вегетација.

Тоа се случи само еден ден по силната експлозија во која беа повредени тројца работници и поради што беше евакуирано населението од околината на фабриката.

Сè уште не е позната причината за пожарот во воената фабрика во Чачак. Се очекува да пристигнат деминери кои можат да влезат во фабриката 24 часа по последната експлозија.

Комисијата за проценка на штета на станбени згради веќе го посетува теренот

https://youtube.com/watch?v=DsOp9MX1Hug%3Ffeature%3Doembed

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.