ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Весна Петрушевска: Мирно небо драга моја Бибс

Драмските уметници и колеги се простуваат од

Драмските уметници и колеги се простуваат од Билјана Беличанец Алексиќ, познатата актерка од Драмски театар, која синоќа беше пронајдена мртва во својот дом.

Весна Бејби Петрушевска преку својот „Фесјбук“ напиша.

„Многу тажно, најболните збогувања се оние кои се недокажани и никогаш необјасниви. Мирно небо драга моја Бибс,“ напиша Петрушевска на социјалните мрежи.

, познатата актерка од Драмски театар, која синоќа беше пронајдена мртва во својот дом.

Весна Бејби Петрушевска преку својот „Фесјбук“ напиша.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.