ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Бројот на жртви се зголемува од пожарите во Калифорнија

Бројот на загинати во пожарите што беснеат низ Калифорнија се зголеми на 25, според официјалните извори.

Откако 14 тела беа откриени во близина на десеттиот рајски град во северниот дел на државата, со што бројот на потврдени жртви се зголемува за многу кратко време.

Последно се пронајдени две тела, во близина на Малибу.

Околу 250.000 луѓе се принудени да ги напуштат своите домови за да избегнат големите пожари во државата.

Во меѓувреме, претседателот Доналд Трамп со лутина се изјасни дека лошото шумарство е виновно за пожарите.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.