ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Британскиот премиер Борис Џонсон негативен на тестот за коронавирус

Британскиот премиер Борис Џонсон е негативен на тестот за присуството на новиот коронавирус Ковид-19, соопшти денеска неговиот портпарол.

Тестирањето при напуштањето на болница и стандардна медицинска пракса, наведоа од службата за односи со јавноста на Џонсон, јавува германската агенција ДПА.

Британскиот премиер помина една недела во болница, а неколку дена и на интензивна нега откако се зарази со коронавирусот, а по излегувањето рече дека им го должи животот на лекарите. Дека е болен од Ковид-19 беше потврдено на 27 март. До денеска пак во Велика Британија има повеќе од 85 000 заболени, а починаа над 10 000 луѓе.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.