ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Борисов до Пендаровски откако го нарече северномакедонски: „Седи тука при нас“ ВИДЕО

https://twitter.com/i/status/1148933129555648514

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

– Седи си тука при нас – му вели Борисов на Пендровски.

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека ќе реагираат до премиерот Борисов, кој во Сараево го нарече Стево Пендаровски „северномакедонски политичар“ и „северномакедонски претседател“.

Според Заев, се работи за грешка која е спротивна на Преспанскиот договор.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.