ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Без вода жителите на селото Инџиково

JП Водовод и канализација информира дека поради дефект денеска без вода ќе бидат дел од жителите на селото Инџиково.

„Ве известуваме дека денеска од 9 чесот поради уличен дефект ф-100мм на улицата Маџари 2 број 42, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од селото Инџиково“, велат од ЈП Водовод и канализација.

Прекинот ќе биде до завршување на работите.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.