ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Бајден: Добро е што Трамп нема да присуствува на мојата инаугурација- Не посрамоти низ целиот свет (ВИДЕО)

Новоизбраниот претседател на САД, Џозеф Бајден, рече дека е добро што претседателот во заминување Доналд Трамп нема да биде на инаугурацијата на 20 јануари.

Бајден додаде дека ова е една од ретките работи за кои се согласуваат, пренесува CNN.

“Тој го надмина и најлошото што го очекував од него. Тој беше срамота за САД, не посрамоти низ целиот свет, тој не е достоен за позицијата претседател”, додаде Бајден на прес-конференција.

Тој рече дека потпретседателот Мајкл Пенс е добредојден на инаугурацијата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.