ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Асаф Адеми поднесе оставка од здравствени причини

Министерот за култура Асаф Адеми денеска поднесе оставка поради здравствени причини.Оставката беше очекувана рече премиерот Заев, кој му заблагодари за досегашната соработка на Адеми, но не соопшти кој ќе биде новиот министер за култура

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.