ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ангеловски: Нема да дозволиме влез во Македонија на оние кои не ги исполнуваат условите за тоа

Нема да дозволиме влез во Македонија на оние кои не ги исполнуваат условите за тоа.Од министерството за внатершни работи за Канал 5 потврдија дека европратеникот на Андреј Ковачев, претседателот на фондацијата „Бугарска меморија“ Милен Врабевски и три други лица не им бил дозволен влез во Македонија бидејќи за тоа не исполнувале услови.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.