ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Амбасадори „одбиле“ да се сликаат пред албанското знаме

Амбасадорите на САД и Германија „одбиле“ да се сликаат со Албин Курти, лидер на движењето Самоопределување, пред албанското знаме кое тој го има поставено во својата канцеларија, објави приштинскиот портал „Zeri“

Порталот тоа го заклучил на основа на фотографиите кои настанале после одвоените состаноци со американскиот амбасадор Филип Коснет и германскиот амбасадор Кристијан Нелт.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.