ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Амбасадарот на САД во Косово: Косово е држава и така ќе остане

Американскиот амбасадор во Косово Филип Коснет изјави дека Косово е држава и оти така ќе остане. Тој, како што јавуваат косовските медиуми, при посетата на Митровица изјави дека САД силно го поддржуваат постојниот процес на дијалог под водство на Европската унија кој има за цел сеопфатна спогодба меѓу Косово и Србија. Амабасадорот Коснет изрази очекување дека ќе бидат укинати таксите за увоз на стоки од Србија на Косово.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.